صحبت کردن طراحی مورچه محققان استفاده

صحبت کردن: طراحی مورچه محققان استفاده اخبار علمی و آموزشی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی مردگانی که سهام عدالت می‌گیرند

رئیس شرکت شخصی سازی در مورد کسانی که مشمول سهام عدالت هستند و مرحوم شده است اند، گفت: اگر متوفی قبل از آذر ۹۵ باشد، هنوز در مورد پرداخت سود سهامشان برنامه ای ند

مردگانی که سهام عدالت می‌گیرند

مردگانی که سهام عدالت می گیرند

عبارات مهم : میلیون

رئیس شرکت شخصی سازی در مورد کسانی که مشمول سهام عدالت هستند و مرحوم شده است اند، گفت: اگر متوفی قبل از آذر ۹۵ باشد، هنوز در مورد پرداخت سود سهامشان برنامه ای نداریم، ولی اگر متوفی بعد از آذر ۹۵ باشد، ورثه اش سود دریافت می کنند. به گفته پوری حسینی، از جمع 47 میلیون نفری که مشمول سهام عدالت بودند و عضویت آنها قطعی شده است هست، بیش از 30 میلیون تا کنون کد شبای خود را وارد سامانه سهام عدالت کرده اند.

مردگانی که سهام عدالت می‌گیرند

تاریخچه و اهداف سهام عدالت

سهام عدالت، همان سهام شرکت های دولتی است که منبع درآمد دولت محسوب می شوند و دولت بدهید طریق می خواهد بخشی از درآمدهای خود را بلاعوض به مردم واگذار کند. سهام عدالت نوعی یارانه است که طبق نظر دولت نهم، از طریق شرکت های تعاونی عدالت استانی به مشمولان آن واگذار می شود.

رئیس شرکت شخصی سازی در مورد کسانی که مشمول سهام عدالت هستند و مرحوم شده است اند، گفت: اگر متوفی قبل از آذر ۹۵ باشد، هنوز در مورد پرداخت سود سهامشان برنامه ای ند

دولت نهم، نشانه از عرضه سهام عدالت را گسترش سهم بخش تعاون در اقتصاد کشور عزیزمان ایران اعلام کرد. هیات وزیران در جلسه مورخ 21/8/1385 بنا به پیشنهاد شماره 31168 مورخ 12/7/1385 وزارت امور اقتصادی و دارایی و به استناد اصل 138 قانون اساسی جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران و ماده (9) قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران (مصوب 1383) آیین نامه اجرایی زیاد کردن ثروت خانوارهای ایرانی از طریق گسترش سهم بخش تعاون بر اساس توزیع سهام عدالت را تصویب کرد. نشانه عمده توزیع سهام عدالت بهینه کردن توزیع درآمد در کشور و همکاری دادن همه مردم در اداره امور اقتصادی کشور است.

این برنامه با به کارگیری راهکارهای خاص خود به تعدیل اقتصادی کارا در اقتصاد خواهد پرداخت. توزیع متعادل ثروت و درآمد در کشور، زیاد کردن ثروت و ایجاد درآمد دائمی جهت خانوارهای نیازمند، تسریع در روند شخصی سازی از طریق واگذاری گسترده سهام شرکت های دولتی، استفاده از روش های سالم تر و براق تر جهت واگذاری سهام شرکت ها، متکی به خود کردن خانوارهای نیازمند و کم کردن تعهدات مستقیم دولت و نهادهای حمایتی، کم کردن اندازه بخش دولتی و انتقال تصدی ها به عموم مردم، گسترش سهم بخش تعاون در اقتصاد کشور، تفکیک مناسب تر وظایف حاکمیتی و بنگاه داری وسازماندهی کاراتر بنگاه های دولتی و کارآمد کردن دولت در عرصه وظایف حاکمیتی از جمله اهداف و اثرات کلی اجرای چنین طرحی اعلام شده است هست. همچنین، مشمولان طرح توزیع سهام عدالت عبارتند از دو دهک جمعیتی کشور که مشمول بر افراد یا خانوارهایی با پایین ترین میزان درآمد هستند. طرح توزیع سهام عدالت از سال ۸۵ تاکنون در کشور در حال اجراست و بر اساس قانون تاکنون درصدهای متفاوتی از سهام ۶۰ شرکت در سبد سهام عدالت تحت عنوان شرکت های سرمایه پذیر قرار گرفته هست. همچنین بر اساس طرح توزیع سهام عدالت یک میلیون تومان از سهام این شرکت ها به این شرط به مشمولان داده شده است است تا در مدت ۱۰ سال از محل سود هر سال این سهام، اقساط آن تسویه شود.

پرداخت سود سهام عدالت متوفیان بعد از آذر ۹۵

رئیس شرکت شخصی سازی در مورد کسانی که مشمول سهام عدالت هستند و مرحوم شده است اند، گفت: اگر متوفی قبل از آذر ۹۵ باشد، هنوز در مورد پرداخت سود سهامشان برنامه ای نداریم، ولی اگر متوفی بعد از آذر ۹۵ باشد، ورثه اش سود دریافت می کنند. میرعلی اشرف عبداله پوری حسینی افزود: از جمع 47 میلیون نفری که مشمول سهام عدالت بودند و عضویت آنها قطعی شده است است بیش از 30 میلیون تا کنون کد شبای خود را وارد سامانه سهام عدالت کردند که 27 میلیون نفر آنها کد آنها با بانک ها چک شده است است و درست بوده و دو میلیون نفر مانده را نیز تا آخر هفته بررسی می کنیم و به متقاضیان اعلام خواهیم کرد.

مردگانی که سهام عدالت می‌گیرند

او با بیان اینکه از 17 میلیون باقی مانده نیز درخواست داریم که کد شبای بانکی خود را در سامانه ثبت کنند، خاطرنشان کرد: اگر وارد کردن شماره شبا را به روزهای نهایی واگذار کنند احتمال دارد با توجه به شلوغی نتوانند به درستی شماره خود را وارد سیستم کنند و حقی از آنها ضایع شود. مدیر شرکت شخصی سازی با بیان اینکه حدود دو هفته طول می کشد تا از بانک تاییدیه کد شبا را دریافت کنیم، اظهار داشت: تا تاییدیه کد شبا از بانک گرفته نشود، نمی توانیم سود را واریز کنیم بنابراین در این وقت باقیمانده افرادی که کد شبای خود را وارد نکردند اقدام کنند تا شهریور ماه که سود پرداخت می شود مشکلی جهت آنها ایجاد نشود.

پوری حسینی در مورد افرادی که در این نوبت جزو 47 میلیون عضویت کننده سهام عدالت نبودند و جامانده اند،گفت: حدود یک و نیم میلیون نفر از این افراد در مراحل اولیه مشمول بودند که عضویت نکردند. در مورد این افراد و سایر افرادی که اکنون مشمول بر سهام عدالت نیستند هیات دولت در مهرماه و بعد از سرو سامان گرفتن مشمولان اولیه تصمیم گیری خواهد کرد. او در مورد اینکه اگر شخصی مدارک خود را گم کرده باشد چگونه می تواند سهام عدالت خود را دریافت کند، تصریح کرد: جهت دریافت سهام عدالت احتیاجی به هیچ مدرکی نیست و جهت دریافت آن کافی است فرد اطلاعات شناسنامه ای خود را بلد باشد و به همین جهت بود که می گفتیم که آن اوراقی که دست سهامداران عدالت است ارزش خرید و فروش ندارد. مدیر شرکت شخصی سازی در مورد کسانی که مشمول سهام عدالت هستند و مرحوم شده است اند نیز بیان داشت: اگر متوفی قبل از آذر 95 باشد هنوز در مورد پرداخت سود سهامشان برنامه ای نداریم، ولی اگر متوفی بعد از آذر 95 باشد با توجه به اینکه سیستم خود را به روز رسانی نکرده ایم، به طور کلی سهام عدالت متوفیان از بین نمی رود و به وارثان انتقال پیدا می کند، ولی باید گواهی حصر وراثت داشته باشند وگرنه از سهام عدالت و سود آن هیچ بهره ای نخواهند برد.

رئیس شرکت شخصی سازی در مورد کسانی که مشمول سهام عدالت هستند و مرحوم شده است اند، گفت: اگر متوفی قبل از آذر ۹۵ باشد، هنوز در مورد پرداخت سود سهامشان برنامه ای ند

اخباراقتصادی – آرزوی بزرگ

واژه های کلیدی: میلیون | برنامه | دریافت | اقتصادی | سهام عدالت | سامانه سهام عدالت | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs